Diety

Wszystkie nasze programy żywieniowe tworzymy z troską o najwyższą jakość produktów. Naszym priorytetem jest dostarczanie diet bogatych w zdrowe, odżywcze składniki, doskonałe dla Twojego zdrowia i samopoczucia oraz zapewniające wysoki poziom energii na cały dzień.

Dieta Wegan

Dieta Wegan

Dieta Wegan

Dieta, która wyklucza w swoim menu wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli mięso, ryby, jaja, nabiał, a także miód. Dieta oparta na wysokiej jakości kaszach, zbożach, roślinach strączkowych, owocach, warzywach oraz orzechach.

Dlaczego warto wybrać tę dietę?

Coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa, a nawet wegetarianizmu na rzecz diety wegańskiej między innymi dlatego, że przejście na weganizm jest stosunkowo dużo łatwiejsze niż decyzja o niejedzeniu mięsa. Ponadto pojawia się coraz więcej badań, które wskazują na szkodliwość nabiału ze względu na zbyt duże przetworzenie.
Wiele osób po rezygnacji z nabiału subiektywnie zaczyna odczuwać więcej energii, niż w trakcie diety wegetariańskiej.

Dieta wegańska opiera się na pięciu podstawowych grupach pokarmowych:

  • pełnych ziarnach zbóż
  • roślinach strączkowych
  • warzywach – owocach
  • orzechach/pestki

Pełne ziarna zbóż zapewniają między innymi witaminy z grupy B, a w połączeniu z roślinami strączkowymi niezbędny komplet aminokwasów. Warzywa to skarbnica witamin, minerałów i antyoksydantów, owoce to skoncentrowane źródło energii i witamin. Orzechy to nie tylko wysokiej jakości tłuszcze i białko roślinne, ale też źródło m.in. żelaza, miedzi czy cyku.

W naszych dietach masz pewność, że właśnie te składniki są najwyższej jakości, więc nie grożą Ci żadne niedobory żelaza, wapnia, a tym bardziej białka.